Rubriky
15 minut za volantem na okruhu Quest 2017 - dorazit první stovku aut to nejlepší, co jsem kdy řídil

Alfa Romeo 4C

Alfa Romeo 4C… v mnoha ohledech moje poprvé – poprvé auto s motorem uprostřed, poprvé auto s karbonovým monokokem, poprvé auto s kufrem, do kterého se vleze tabulka čokolády pouze pokud ji rozpůlíte…

Alfa Romeo 4C

1.75 I4 Turbo 177kW, 6AT, RWD

Na exotickou malou Alfu se dá dívat dvěma pohledy. Ten první, ryze pragmatický, Vám předvede jedno z těch snad nejstupidnějších aut, co kdy spatřily světlo světa.

Je v tom neskutečně málo místa, spolujezdcovy nohy jsou utlačovány kusem panelu rádia a do kufru si nestrčíte ani noťas. Vlastně budete rádi, když tam nacpete větší telefon. Na doplnění kapaliny do ostřikovačů potřebujete pár kusů nářadí a speciální trychtýřek. A to nemluvím o tom, jak blbě se v tom jezdí na normální silnici.

Ale pak je tu čistě nadšenecký pohled. Ladné kupé / spider s motorem uprostřed, váhou hodně pod tunu, potentním motůrkem a precizním řízením.

Prohnat tuhle potvůrku po brněnském okruhu bylo vyloženě za odměnu – přesto, že jsem byl až moc vyplašený, protože jsem do auta s motorem uprostřed usedl poprvé v životě a jediné co jsem o těchto autech kdy slyšel, byly nemilé zkušenosti s Toyotou MR-2 a její tendenci k náhlé přetáčivosti.

Tvrzení, že Alfu prostě vybíráte srdcem a nikoliv rozumem tady platí na 100%.

mk / 2021