Rubriky
hodina za volantem na okruhu Quest 2017 - dorazit první stovku aut Quest 2019 - Stovka aut za jeden rok

Škoda Citigo

Takový to jak Vám dají na Brněnský okruh Citigo s nejslabším motorem v nabídce a ono to na trojku v kopci sotva udrží osmdesátku…

Škoda Citigo 1.0 MPI

1.0 44kW, 5MT, FWD

S nápadem vytáhnout nejslabší Citigo na Masarykův okruh přišel v roce 2017 Hugo. A aby to byla ještě větší sranda, tak jsme jej museli samozřejmě plně obsadit – hlavně tam bylo nutné nacpat jako mrtvé zaváží mě a ještě jednoho objemnějšího kolegu.

Ale víte co? Ona to byla vážně sranda. Maličké autíčko se s takovou náloží solidně trápilo a vyjet finální stoupání byl pro něj docela záludný úkol. Onen závěrečný kopec zvládl Citigo potrápit i když jsem byl ve voze sám.

Jenže za volantem takového auta se musíte prostě více snažit a udržovat rychlost. Sebemenší chybka při průjezdu zatáčkou Vás stojí vzácné kilometry na tachometru a s nimi spojené vteřiny na stopkách.

Takhle se piluje preciznost.

mk / 2021


Škoda Citigo 1.0 MPI

1.0 55kW, 5MT, FWD

Citigo jsem si už kdysi projel – tehdy jsme v rámci testování trápili nejslabší možnou motorizaci na Brněnském okruhu… no… nejelo to no. Každopádně nyní jsem měl možnost projet si Citigo v jeho přirozeném městském prostředí a tam funguje celkem fajn. Konkurence je bohužel ale velká a pokud bych si měl malé auto vybrat sám, tak dám přednost sice hůře zpracovanému, zato však trochu zábavnějšímu Peugeotu 108 s plně vypínatelnou stabkou.

mk / 2019