Rubriky
15 minut za volantem Quest 2019 - Stovka aut za jeden rok

Škoda Superb (2. gen)

Moje výzva pro rok 2019 se povedla. Na poslední den v roce jsem ulovil sté auto a konečně se projel dvojkovým Supem.

Škoda Superb

B6 2.0TDI 103kW, 6AT, FWD

Povedlo se! Tenhle rok jsem ulovil rovnou 100vku aut – tím posledním se stala česká klasika Škoda Superb druhé generace. Auto které není moc potřeba představovat, manažerský přepravník, která nabídne tolik místa, že se dokážu uvelebit na zadní sedačce “sám za sebou” a ještě mám dost místa, abych si protáhl nohy… no to už možná trochu přeháním, ale na kolena mám místa habaděj.

Jako každá správná Škodovka má obrovský kufr – hlavně takhle v kombíku. Jízda postrádá emoce – tady se ostatně nikdo o zábavné auto nesnažil – vlastnosti jsou ale vcelku příjemné. Motor jede celkem rozumně a Superb na cestě drží velice dobře a chová se velmi předvídatelně. Prostě to není auto, které vás bude v neděli ráno lákat k vyjížďce, zato Vás ale všude v pohodě dopraví.

Stovka během jednoho roku je tedy za mnou, celkově jsem za těch pár let co řídím zvládl projet 250 vozů a z toho 170 různých modelů. Docela dost aut se mi do rukou dostalo oficiálně ať už přes AW nebo díky akcím pro veřejnost, spoustu aut jste mi ale zapůjčili Vy – všem kteří mi k pokoření mojí letošní challenge patří velké díky. A jaký bič na sebe upletu příští rok? To ještě promyslím…

mk / 2019