Rubriky
15 minut za volantem Quest 2019 - Stovka aut za jeden rok

Mercedes SLK (R171)

Roadster s plechovou skládací střechou s nádechem luxusu – přesně takové je SLKčko v druhé generaci. V kategorii roadsterů to není zrovna lehká váha, zato nabídne trochu více komfortu.

Mercedes SLK 350

3.5l V6 200kW, 6MT, RWD

Jako vrchol standardní nabídky třistapadesátka pod kapotou ukrývá nejvýkonnější atmosférickou V6 s objemu 3,5 litru a v předfaceliftové na zadní kola posílá 272 koní. Nutno podotknout, že je přitom motor opravdu nádherně točivý a v kombinaci s manuálním šestikvaltem nabízí opravdu výborný řidičský zážitek – ostatně samo zrychlení na stovku za 5,4 vteřiny za doprovodu řvoucího motoru dokáže na tváříš vyvolat úsměv.

SLK je skutečně rychlé, na druhou stranu jde cítit, že se Mercedes nevydal cestou sportovního náčiní, ale spíše pohodlného roadsteru na delší cestování a pouze občasné blbnutí – tomu odpovídá jak výbava tak váha blížící se k půldruhé tuně. Navíc je zde ESP, které nelze úplně vypnout, ale pouze omezit. Pro okruhové vyžití se najdou vhodnější vozy a Mercedes s SLK nabídl spíše variantu pro řidiče prahnoucí po roadsteru, který sice bude rychlý a zábavný, zároveň však dobře vybavený a pohodlný.

Mimo standardní SLKčka se vyráběly ještě verze AMG a AMG Black Series s V8 5,5l a výkonem 360/400k a takovou drobnou zajímavostí jsou vcelku zásadní výkonové skoky při faceliftu – základní SKL 200 s kompresorem dostalo 20 koní k dobru a SLK 350 se mohlo od roku 2008 pyšnit více než 30 koňmi navíc. To je docela zásadní upgrade.

mk / 2019