Rubriky
reportáž

Retro chrchel 2021

Po osmi letech se dá už akcička modelářů z Hati považovat za tradiční. Letošní nezklamal a splnil očekávání – opět šlo o uvolněnou soutěž plnou pohody a humoru.

Myšlenka soutěže Retro chrchel je jednoduchá – závod motocyklů bídné kubatury i výkonu na dráze vysekané v porostu travnatého Haťského letiště. Spíše o výhru jde o dobrou zábavu, a to nejen pro sebe, ale i pro přihlížející diváky.

Mnozí závodníci tak svůj závodní stroj doplní i nějakým tím zajímavým oblečkem a občas v rámci jízdy dojde i na nějaký ten pokus o drobný akrobatický kousek. A třebaže občas dojde i na nějaký ten drobný pád, zatím se vždy akce obešla bez zranění.

Letos se konal již osmý ročník a na startovní čáru se postavilo 57 závodníků, z toho rovná dvacítka v juniorské kategorii. A stejně jako v předchozích ročnících se jelo na přesnost – výherce určil časový rozdíl dvou ostrých kol na trati a rozdíly byly skutečně malé. Jak v kategorii dospělých, tak i v kategorii dětí se na pomyslnou bednu postavili jezdi s menším než sekundovým rozdílem.

mk / 2021